Панночка

 

 

 

Набирання ваги під час вагітності

Опубліковано: 12 травня 2012 року

 

Одна з найважливіших умов благополучного протікання вагітності і народження здорового малюка - це правильне, повноцінне харчування майбутньої мами. Корисних поживних речовин, що отримуються з їжею, повинно вистачати на двох: на жінку і на чоловічка, що розвивається.

 

Не секрет, що харчування вагітної жінки впливає на розвиток майбутньої дитини. Кожна мама бажає своїй дитині самого кращого, тому налаштуйся дотримуватися правильного режиму харчування і дієти. Пам'ятай, що твій малюк живе тим, що ти їси. Безумовно, тобі треба бути дуже уважною до того, що саме ти їси і в яких кількостях.

На жаль, багато жінок готові недоїдати і навіть голодувати тільки для того, щоб зберегти фігуру. Після пологів організм поступово прийде в норму, не можна приносити в жертву красі здоров'я своєї дитини. Доведено, що нестача калорій у внутріутробному періоді змінює ген, відповідальний за надлишкову вагу, і ризик розвитку ожиріння у дитини підвищується на 30 %. Із-за недостатнього живлення страждають жирові клітини плоду, що в майбутньому може привести до порушення у нього обміну речовин.

Більшість сучасних лікарів вважають нормою приріст ваги під час вагітності 10-15 кг. Проте нарівні з цим існує думка, що рекомендації по жорсткому обмеженню набирання ваги провокували народження дітей з недостатньою масою тіла. Для того, щоб забезпечити оптимальну вагу для свого малюка і в той же час уникнути зайвого набору ваги під час вагітності, проконсультуйся з цього питання зі своїм доктором. Не треба забувати, що кожна жінка індивідуальна, первинна вага у усіх різна, тому можна і не вкластися в середньостатистичні рамки набирання ваги під час вагітності. Якщо у жінки спостерігається перебір або недобір ваги на початку вагітності, рекомендована вага може відрізнятися від середніх показників.

Визначити, яка вага для вас буде нормальною, можна по індексу маси тіла. Для цього вага в кілограмах ділиться на зростання в квадраті в метрах. Наприклад, при зростанні 170 см (1,7 м) і вазі 55 кг індекс маси тіла складе 19 (вага 55 ділима на зростання в квадраті 2.89 = 19).

менше 18,5 - нижче за норму від 18,5 до 25 - нормальний від 25 до 30 - надлишковий більше 30 - ожиріння ие

Оптимальним збільшенням ваги в період вагітності вважаються такі значення, залежні від ваги до вагітності, :

нижче за норму - 12,5 - 18 кг нормальний - 11,5 - 16 кг надлишковий - 7 - 11,5 кг ожиріння - до 6 кг, за рекомендацією лікаря, що лікує.ча.
Якщо ви чекаєте двійнят або трійню - 16 - 21 кг, незалежно від вашої ваги до вагітності.

Важливо - не голодувати! Швидка або раптова втрата ваги може створити загрозу викидня! Переїдання під час вагітності також небажане, хоча потенційна шкода його менше, ніж недоїдання.

Усім здорових малюків, а спокуслива фігура потім прикладеться.

 

Інші статті по цій темі:

1. 9 порад тим, хто прагне мати дитину.      Планування вагітності.
2.Готуємося до вагітності.
3.Календар розвитку дитини.
4.Комплекс  вправ для схуднення для вагітних.
5.Планування вагітності. Базальна температура.
6.Поради: спорт і вагітність.
7.Як запобігти утворенню розтяжок під час вагітності.
8.Як планувати вагітність після 35 років