Панночка

 

 

 

Бородавки та папіломи

Опубліковано 26 листопада 2008 року

  

Що таке бородавки?

Бородавки — це вірусне захворювання, що характеризується появою невеликих пухлиноподібних утворень на різних ділянках шкіри.
Бородавки — це доброякісне новоутворення шкіри, яке викликає вірус Tumefaciens verrucarum. Отже поява бородавки свідчить про те, що в організмі оселилася папіломовірусная інфекція. Джерело зараження — людина. Захворювання може передаватися як при безпосередньому контакті, так і через предмети спільного користування. Улюблене місце розташування — тильна сторона кистей і пальців рук, можуть бути так само на обличчі, волосистій частині голови.

Види бородавок
Різновидів буває кілька. Розрізняють п’ять основних типів бородавок: звичайні, плоскі, підошовні, гострі кондиломи і ниткоподібні.

 Звичайні бородавки — це обмежені, безболісні зроговілі вузлики розмі­ром від головки шпильки до великих конгломератів. Переважно виникають на тильному боці кистей, уражують людей у будь-якому віці. Часто навколо первинної (материнської) бородавки розвиваються дрібні дочірні.
Бородавки плоскі (юнацькі) частіше утворюються на грудях, шиї, облич­чі, особливо в кутиках рота. Це множинні опуклі вузлики з гладенькою плоскою поверхнею, що ледь піднімаються над поверхнею шкіри; можуть групуватися. Колір тілесний чи жовтуватий.
Бородавки підошовні — плоскі, тверді, чітко обмежені округлі утворення, можуть бути дуже болісними. Підошовні бородавки мають конічну форму, де широка основа розміщується на поверхні шкіри, а верхівка конуса спрямована усередину. Це пов’язано зі швидким ростом бородавки в ре­зультаті постійного тиску при ходьбі. Вона важко піддається лікуванню (електрокоагуляція, хірургічний лазер).
Кондиломи гострі (бородавки вологі, бородавки венеричні) — частіше виникають у ділянці зовнішніх статевих органів, інколи — у кутиках рота, носогубній складці, на язиці. Можуть бути поодинокими і множинними; зливаючись, вони утворюють вогнища ураження, що нагадують цвітну капусту. Лікування проводить тільки лікар-дерматолог.      
Бородавки ниткоподібні мають вигляд подовжених гострих, частково ороговілих відростків, що зазвичай з'являються на повіках, шиї, у пахвовій ділянці. Найкращий метод видалення — електрокоагуляція.
Контагіозний молюск. Захворювання вперше описано в 1817 р. Збудник — вірус групи віспи, що містить ДНК. Джерело зараження — хвора людина; зараження відбувається при безпосередньому контакті з хворим або через інфіковані предмети побуту. Хворіють люди будь-якого віку, але частіше — діти; у дитячих колективах можуть бути епідемічні спалахи контагіозного молюска.
Клінічна ознака хвороби — округлі напівсферичні блискучі напівпрозорі (перламутрові) вузлики з пупкоподібним вдавленням у центрі. Поступово збільшуючись у розмірі, вони сягають величини горошини. При натисненні з боків із центральної частини вузликів виділяється крихка маса білуватого кольору.

Як розпізнати бородавку?
Новоутворення на шкірі — річ серйозна. Проте, не всі вони є бородавками. Головне — не прийняти за бородавку пухлину шкіри, тому що бородавки мають здатність перероджуватись в пухлини. Однак, розпізнати бородавку самостійно не завжди можливо. У нашій клініці Вам запропонують найновіший метод діагностики — відеодерматоскопію. З її допомогою можна отримати збільшене зображення будь – якого висипання на шкірі, чітку інформацію про зміни, які відбуваються на даній ділянці шкіри. Це має велике значення для діагностики пухлин та новоутворень шкіри.

Лікування
Відомо, що для того, щоб позбутися бородавок, їх потрібно видалити або «вивести». Проте, виявляється, що не всі бородавки можна і потрібно видаляти. В лікуванні бородавок основний підхід полягає в тому, щоб не завдати шкоди хворому. Тому до дерматолога слід звертатись тільки в таких випадках:
якщо бородавка Вам заважає і Ви її відчуваєте (наприклад підошовні бородавки);
якщо бородавка є болючою, кровить, змінила свою форму чи колір;
якщо бородавка досягла великих розмірів;
якщо бородавка виглядає неестетично;
якщо кількість бородавок збільшується.

Лікування бородавок слід проводити тільки під контролем лікаря, оскільки неправильне лікування може призвести до переростання бородавки в злоякісну пухлину.
Єдиним радикальним методом лікування бородавок є їх видалення. Існує кілька методів видалення бородавок. Їх вибирають залежно від місця розміщення та виду бородавки. До речі, це один з діагнозів, коли офіційна медицина визнає лікування народними методами. З народних методів лікування найефективнішими є сік кульбаби або чистотілу. Проте таке лікування вимагає неабиякого терпіння, оскільки для досягнення результату доведеться змащувати бородавки соком цих рослин по 30 – 50 раз на день.
В офіційній медицині застосовуються наступні види лікування:
1. Електрокоагуляція (процедура електротерапії, яка полягає в лікувальному методі припікання тканин електричним струмом. Застосовують для видалення новоутворень — папілом, родимок, «судинних зірочок».
2. Діатермокоагуляція (припікання тканин струмом високої частоти, який отримують зі спеціальних генераторів.)
3. Кріодеструкція рідким азотом, твердою вугільною кислотою
4. При підошовних бородавках — обколювання новокаїном, хірургічне посічення, електрофорез так само з новокаїном.
5. При плоских бородавках — змазування (3 – 7 разів) свіжим соком чистотілу, вітамін В12 у вигляді уколів, УФО.
6. Видалення бородавок за допомогою лазера (може спричинити появу рубців).
У нашому медичному центрі лікарі – дерматовенерологи проводять видалення бородавок за допомогою апарата «Сургітрон». Це пристрій нового покоління, який дозволяє уникнути пошкодження здорових тканин, а також прискорити процес загоювання. Прилад «Сургітрон» здійснює атравматичний розріз і коагуляцію тканин, при цьому відсутні набряк і больові відчуття після операції.
Косметична радіохірургія  за допомогою апарата «Сургітрон» дає можливість видалити косметичні утворення та нарости без утворення рубців.

Якщо при цьому бородавки не зникають і продовжують турбувати, — немає причин панікувати. Це може означати лише одне — поруч знаходиться джерело зараження. Це може бути і член вашої сім’ї, так само ймовірне зараження в бані, басейні, тренажерному залі. Повторне зараження також може бути пов’язане з низьким противірусним імунітетом.
Профілактика
Профілактичні заходи — це обережність. Використовуйте лише особисті засоби гігієни в місцях спільного користування. Підтримуйте свій імунітет. А якщо ви помітили бородавку в людини, з якою близько спілкувалися — простежте за своєю шкірою протягом місяця. У випадку зараження бородавка виступить через 3 – 4 тижні. У такому випадку не відкладайте лікування!

Джерело:www.klinika.te.ua

Інші статті по цій темі:

1. Гінекологічне обстеження

 

2. Діабет - не вирок

 

3. Запах з рота: розпізнати й знищити

 

4.Чому болять груди?

 

5. Шість міфів про СНІД

 

6. Як припинити паління легко й невимушено

 

Всі статті по темі "Здоров’я...